Blog

Bostancı Yaşlı Bakım Evi

Bostancı Yaşlı Bakım Evi. Bir bakım evine yerleşme bununla ilgili herkes için büyük önem taşır; bundan dolayı, gerek aile, gerekse bakım evine yerleşecek olan kişi, verilen karardan ve seçilen bakım evinden huzur duymalıdır.

Orta veya ileri derecede bunama durumunda bulunan hasta söz konusu sorunları anlamayabilir ve bu konuda onun neler duyduğunu fark etmek mümkün olmayabilir. Bazen, özellikle yaşlı kişinin hastalığı ağır ise, onu bakıp gözetenler, artık gereken bakımı sağlayamayacakları ve hastaya bakım evinde daha iyi bakılacağı için onu bir bakım evine koymaya karar verirler.

Hastanın katılımı olmadan karar vermek durumunda olan bu kişiler kendilerine şunu sormalıdırlar: “Bu kuruluş annemin, babamın yaşamak isteyebileceği yer midir? Onları böyle bir yerde görmek ister miyim?”Bostancı Yaşlı Bakım Evi

Daha bağımsız bir yaşam düzeninden bakım evi ortamına geçiş, hem hasta bakımından, hem de aile üyeleri bakımdan başlangıçta stres doğurur. Birçok kişi bundan suçluluk duygusuna kapılacağı için, böyle bir karara varmak, bazen aile üyelerine güç gelir. Kimileri, “Annemizi böyle bir yere nasıl koyabiliriz?” diyecektir.

Yinede bu kuruluşların bazıları rahattır ve hastaya şefkatli bir bakım sağlarlar. Aile üyelerinin yapacakları şey, kendi bulundukları kent çevresinde uygun bir bakım evini bulmaya çalışmaktır.

Bakım evine yerleşim, hemen hemen her zaman bu kararın verilmesinde payı olanlarda öfke, suçluluk, hüzün, korku ve kurtuluş karışımı duygular uyandırır.

Gerek bakım evine geçiş sırasında, gerekse yaşlının bakım evine yerleştirilmesinden sonra ailenin bakım evine konulan yakını ile ve bakım evi ile ilgisi sürdürülmelidir. Bu ilgi herkes bakımından yararlı olacaktır.

Aile üyeleri ve arkadaşlar bakım evinde bulunan yakınlarını ziyaret etmeli; yürüyüşler, otomobil gezintileri ve alışveriş için bakım evinden dışarı çıkarmalı; eğlence yerlerine götürmeli; onların çeşitli kültür etkinliklerine, düğün, doğum günü gibi aile içi toplantılara katılmalarını sağlamalıdırlar. Böylece, onların daha mutlu yaşamalarına hizmet etmiş olacaklardır.

Ömrümüzün hangi döneminde olursa olsun, yaşadığımız yer, hem varlığımızı, hem de etkinliklerimizi sürdürebilmemiz bakımından yaşamsal önem taşır.

İletişim ;

Tel: 0216 445 40 40

Posta:  [email protected]

Menü
Görüşmeye Başla
Merhaba Size NasılYardımcı Olabiliriz?
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by